Dlaczego plisa od Akant?

Realizacje

childsafety

Child Safety

gwarancja bezpieczeństwa

Osłony okienne firmy Akant to nie tylko atrakcyjny design i funkcjonalność. To także bezpieczeństwo na każdym etapie użytkowania osłony. Wszystkie produkty, których sterowanie odbywa się za pomocą sznurka bądź łańcuszka posiadają specjalne zabezpieczenia Child Safety ograniczające ryzyko wypadku poprzez zadzierzgnięcie. Dzięki temu osłony są przystosowane także do pomieszczeń, w których przebywają dzieci i gwarantują im bezpieczeństwo.

Tkaniny

W ofercie jest niemal 700 tkanin o rozmaitych funkcjonalnościach, kolorach, fakturach czy stopniu transparentności. Oprócz tkanin Standard, doskonale sprawdzających się do osłaniania przed wzrokiem sąsiadów czy promieniami słonecznymi, dostępne są także tkaniny Honeycomb inspirowane strukturą plastra miodu. Zastosowanie dwóch tkanin, pomiędzy którymi znajduje się powietrze, doskonale sprawdza się w przypadku wnętrz wyjątkowo narażonych na nagrzewanie. Co więcej – tkaniny Honeycomb wykazują także właściwości izolacyjne zimą, ograniczając utratę ciepła przez szyby. Ponadto w ofercie Akant dostępne są zarówno tkaniny, tzw. firankowe, które wpuszczają do wnętrza światło i pozwalają widzieć, co dzieje się na zewnątrz oraz tkaniny tzw. blackout, które w 100% zaciemniają pomieszczenie. Pomiędzy nimi znajduje się cała gama tkanin o różnym stopniu przezierności.

Na specjalną uwagę zasługują tkaniny z powłokami odpornymi na zabrudzenia – powłoką Stain Stop oraz Topar Plus. Powłoka Stainstop zabezpiecza tkaniny przed plamami na bazie wody np. z coli, soku, herbaty czy kawy. Powłoka Topar Plus jest odporna nie tylko na plamy na bazie wody, ale także na te na bazie oleju. Zabezpiecza włókna przed wniknięciem w nie wszelkich zabrudzeń. Ponadto odpycha od tkaniny kurz i jest łatwa w praniu.

Kolorystyka tkanin